Podle informací ČTK budou Klausovi bydlet ve své vilce, kterou mají v pražských Kobylisích. Klausovi mají řadový domek od roku 2007, koupili ho podle médií za osm miliónů korun. Má suterén, přízemí, první patro a podkroví o celkové rozloze dvě stě metrů čtverečních. Stejně velká je podle dostupných údajů i přilehlá zahrada.

Až nebude prezidentem, mohl by Klaus také začít víc navštěvovat chalupu v jihočeských Prudicích na Táborsku, kam neměl čas příliš jezdit.

Přijme velvyslance a zahájí jazzový cyklus

Hrad zveřejnil program prezidenta na příští týden. Jednou z akcí bude například rozlučka se členy diplomatického sboru zahraničních misí sídlících v Praze. Velvyslance přijme Klaus příští čtvrtek.

V pondělí také hlava státu zahájí 90. koncert z cyklu Jazz na Hradě. Bude to předposlední akce za účasti Klause jako prezidenta.

Klausův cyklus Jazz na Hradě uzavře 3. března koncert pro odcházejícího prezidenta ve Španělském sále na Pražském hradě. Objeví se na něm například Emil Viklický, Jiří Stivín či zpěvačka Lucie Bílá.

Až Klaus odejde, hodlá jeho nástupce Miloš Zeman v organizování hudebních pořadů nějakým způsobem pokračovat.

Sport i vláda

Současného prezidenta ještě čeká i sportovní událost. Hned v sobotu míří na mistrovství světa v biatlonu v Novém městě na Moravě.

Spekuluje se dále, že by se Klaus mohl přijít 6. března podívat na zasedání vlády a rozloučit se s ministry. Otázkou pak je i to, zda a jak se bude hlava státu loučit se zákonodárci. Možnost společné akce poslanců a senátorů s Klausem, zdá se, prakticky padla. Do Senátu Klaus nepřišel, Sněmovna ho tedy zvát taky nebude. Vše tak zřejmě nyní záleží na prezidentské kanceláři. Zbývající dobu by Klaus nicméně měl využít na rozlučkovou cestu na Slovensko.

V poslední den funkčního období 7. března Klaus a Zeman položí v Lánech společně věnec k hrobu Tomáše Garrigua Masaryka, pak společně také poobědvají na zámku, venkovském prezidentském sídle. Již potvrzená je účast Klause na ceremoniálu 8. března k uvedení nové hlavy státu.