Kocour Ferda už před časem přišel podle místních o pečovatelku, která se z pražských Hradčan odstěhovala. Mohutný zrzavý kocour se tak stal bezdomovcem, to ale neznamená, že by výrazně strádal. Mrazivé dny tráví v restauraci nacházející se pod Zemanovou kanceláří.

Kocour Ferda

Kocour Ferda

FOTO: Jiří Ovčáček, Novinky

Na noc se většinou uchyluje do sklepa domu v Loretánské ulici. Občas podle jednoho z členů Zemanova týmu zavítá i přímo do „prezidentské“ kanceláře, kde mu je servírováno mléko. Lidé z Loretánské si na zvířecího návštěvníka natolik zvykli, že stačí kocouří pokyn a mňouknutí, a vždy se najde někdo, kdo otevře dveře.

Ferdu v žádném případě nerozhodí návštěvy politiků ani desítky novinářů, kteří v Loretánské často čekají. Kocour se přišel podívat dokonce i na mumraj při vyhlašování výsledků prvního kola přímé volby prezidenta, kdy restaurace praskala ve švech a žurnalisté tam byli doslova namačkáni.

Kocour Ferda

FOTO: Jiří Ovčáček, Novinky

V průběhu dne většinou ulehne na některou z lavic v restauraci a spokojeně usne. Tak tomu bylo i v úterý v podvečer, kdy Zemana přišel navštívit premiér Petr Nečas (ODS). [celá zpráva]

Zatímco před domem, v malém průchodu a v restauraci čekali novináři na předsedu vlády, Ferda spokojeně oddychoval a dával najevo, že ho snad nic nerozhází.