Nejpravděpodobnější podle bookmakerů je, že se poslední Klausův novoroční projev ponese v duchu předchozích let. Na možnost, že bude Klaus jako v minulých letech při řečnění stát, vypsali kurs 1,05:1, pokud bude sedět, výhra by se vyplácela v poměru 8:1.

Sázet se dá také na to, zda se Klaus během projevu napije vody, a to v poměru 3:1. Pokud bude mít kapesníček v klopě, vyplatí kancelář úspěšným sázejícím 1,75násobek vkladu. Možnost, že kapesníček v klopě mít nebude, by ocenila 1,85násobkem.

„Sázet lze však například i na to, že Klaus napodobí někdejšího slovenského premiéra Vladimíra Mečiara a zazpívá českému národu na rozloučenou. Tato možnost je vypsána v zajímavém kurzu 20:1,“ dodal mluvčí společnosti Lubomír Ježek. Ještě více, na 30:1, ohodnotili bookmakeři možnost, že Klaus v novoročním projevu sdělí jméno svého kandidáta na příštího prezidenta.

Sázky na události z oblasti politiky nejsou v poslední době ničím neobvyklým. U konkurenční Chance si lidé mohou vsadit například na to, kdo bude nástupcem Václava Klause v prezidentském úřadu, u Fortuny zase lidé mohou tipovat, zda se Klaus vrátí do čela ODS.