Dlouhý nasbíral celkem 60 035 záznamů, po první kontrole se mu započetlo 59 165 podpisů, po další dvoukolové kontrole ministerstva mu jich zbylo 38 687. Na páteční tiskové konferenci ovšem uvedl, že ministerstvo při výpočtu udělalo numerickou chybu a odečetlo mu více podpisů, než mělo.

„V mém konkrétním případě nemělo být odečteno přes 20 tisíc podpisů, ale pouze 10 319,“ řekl. Chybu prý našel s poradci ve vzorci, podle něhož ministerstvo vypočítávalo podpisy, které má na základě zjištěné chybovosti celkově vyškrtnout.

Přiznal, že i v případě, že by mu bylo odečteno tolik podpisů, kolik předpokládá svého postupu on, stejně by nemohla být jeho kandidatura zaregistrována, protože by na 50 000 nedosáhl. „Nicméně tato skutečnost otevírá prostor, abych se rozhodl podat odvolání k Nejvyššímu správnímu soudu,“ řekl.

Chybu Dlouhý nespatřuje v tom, že pro něj podpisy sbírali placení brigádníci. "Každý, kdo sbíral ve velkém, musel vynaložit určité úsilí," řekl. Zároveň uvedl, že nelituje svého rozhodnutí zúčastnit se volby prezidenta.

Čtěte také
Potvrzeno. Bobošíková, Dlouhý a Okamura jsou ze hry
Nejvíce uznaných podpisů má Zeman, nejméně jich vyřadili Roithové
Okamura si chce ještě popovídat s právníky
Vyřazení tří kandidátů nahraje vedoucí dvojici Fischer Zeman