Před soudem se takto rozohnil jeden z obžalovaných Roman Velecký, který prohlásil, že média jen hledají senzaci a přitom žádný gang neexistuje.

„Gang z toho udělali novináři. Vůbec neví, co to znamená zločinné spolčení. Jen nás chtějí poškodit a hledají senzaci. Jako hon na čarodějnice,“ zvyšoval hlas Velecký, který byl loni na podzim spolu s dalším obviněným a údajným mozkem gangu Milošem Almásym odsouzen za podvodné vylákání peněz z podnikatelky, které prý přislíbili vstřícné jednání svých bývalých kolegů na brněnské hospodářské kriminálce.

Velecký i jeho údajný kumpán Roman Procházka, které soud ve čtvrtek vyslechl, trvají na tom, že se s některými členy údajného gangu ani neznali, takže rozhodně nemohli několik let fungovat jako organizovaná skupina. „Je přeci třeba, aby mezi sebou členové gangu komunikovali. Ve spisu však žádný důkaz komunikace není,“ hájil se Procházka.

Toflův gang je dle obžaloby skupina bývalých pracovníků hospodářské kriminálky, kteří měli vydírat bohaté podnikatele. V kauze je obžalováno 13 lidí a hrozí jim až 16,5 roků za mřížemi. Senát v čele s Milošem Žďárským jednání ve čtvrtek odročil na listopad, kdy by měl vyslechnout poslední obžalované. Následně budou předvolání svědci, kteří by měli vypovídat o údajných vyděračských praktikách skupiny.