Poslanec Tomáš Úlehla, který nebyl přímým účastníkem jednání, ale patří k rebelům ODS a s obsahem schůzky je obeznámen, novinářům řekl, že se jednání soustředilo do čtyř bodů. Ty vycházejí z požadavků, které rebelové už dříve představili: zachování sazby DPH, solidární příspěvek, privatizace některých státních podniků a nastartování proreformních kroků.

Jednání trvalo asi hodinu a půl. Zbyněk Stanjura uvedl, že se skupina shodla na tom, že hlavním cílem je udržet schodek rozpočtu pod tři procenta. „Řekli jsme si nějaké návrhy, debata nebyla uzavřena v konkrétních věcech. Ještě budeme jednat zhruba tři týdny.“

Připustil, že shoda může být zejména na privatizaci některých státních podniků. "ODS obecně nemá s privatizacemi problém," řekl Stanjura. Nechtěl však konkretizovat, kterých podniků by se privatizace mohla týkat.

Ledy se lámou

Zástupce rebelů Marek Šnajdr připustil, že ledy se lámou. "Máme rozpracované varianty, chceme dojít ke stejnému cíli. Chceme se především orientovat na výdajovou stránku státního rozpočtu," uvedl.

Daňový balíček, který vláda po neschválení Sněmovnou navrhla znovu v totožném znění, začali poslanci projednávat v úterý. Poslanci podle očekávání nechali návrh projít do druhého čtení, v jehož rámci předloží pozměňovací návrhy.