Dryml skákal moderátorovi pořadu do řeči, za což si vysloužil pokárání. „Poprosil jsem vás, abyste mi neskákal do řeči, budu rád, když se toho budete držet,“ řekl Moravec. O chvíli později vypukla slovní přestřelka na téma Drymlovy politické minulosti, kdy byl čtrnáct let členem ČSSD. Nyní ale kandiduje za zemanovce. Moravec dokonce v jednu chvíli oslovil Drymla „pane hejtmane“.

„Pokud budu zvolen hejtmanem, dám funkci senátora k dispozici. Abyste se neopotil, pane redaktore,“ pronesl Dryml na moderátorovu adresu. „Soc. dem. nechce v žádném případě nápravu a změnu,“ začal bouřit proti své bývalé straně. Do hry se pak vložil hejtman Franc z ČSSD. „Bude to one man show?,“ prohlásil a pustil se do Drymla. „Očerňujete, špiníte a nedáváte žádný důkaz,“ řekl Franc.

Lídr ODS: Dopis proti rebelům je Anticharta

V debatě se řešila i šestice rebelujících poslanců ODS. Deset krajských volebních lídrů z řad občanských demokratů je v dopise vyzvalo, aby revoltu ukončili. Podpis ale nepřipojil lídr ODS v Královehradeckém kraji Miroslav Plass. „Mně se podobná prohlášení příčí,“ řekl v úterní televizní diskusi. Dopis přirovnal k honu na čarodějnice, snese podle něj i srovnání a Antichartou.

Voolební model pro Královéhradecký kraj v září 2012

Volební model pro Královéhradecký kraj v září 2012

FOTO: David Ryneš, Novinky

Diskuse se zúčastnili také šéf lidovců Pavel Bělobrádek, který je lídrem Koalice pro Královéhradecký kraj (KKK), Rudolf Cogan z TOP 09 a Starostové a komunista Otakar Ruml. Z průzkumu agentur SC&C a STEM/MARK pro ČT plyne, že v kraji podporuje ČSSD 25,5 procent voličů, ODS 18 procent, KSČM 17 procent, TOP 09 a Starosty 13 procent, KKK sedm procent, a SPOZ 3,5 procenta.