"Přípravný výbor vyjadřuje hlubokou nespokojenost se způsobem zavedení centrálního registru vozidel, který způsobil obrovské problémy řadě občanů," stojí v prohlášení, které strana vydala po schůzce s Dobešem, který informoval o způsobech nápravy.

"Běží tu lhůta, kterou ministrovi dal premiér, že do pátku musí registr fungovat. Považuji za samozřejmé, že pokud by příští týden došlo ke kolapsům, tak Dobešova původní deklarace platí," řekla Právu Peake.

Karolína Peake oznámila odchod z VV

FOTO: Jan Handrejch, Právo

"Tedy pokud by problémy pokračovaly, tak demisi podá, považovala bych to za jediné možné vyvození politické odpovědnosti," upřesnila, že Dobeš po čtvrtečním zdárném naběhnutí systému ještě nemá pozici jistou. [celá zpráva]

Dobeš dostal na zprovoznění systému čas do pátku. Kdyby se systém nadále potýkal s problémy, ministerstvo by opustil. [celá zpráva]

Peake později ve vysílání České televize odmítla spekulace, že by chtěla, aby Dobeš na ministerstvu skončil. Rovněž prý není pravda, že pro připravovanou stranu bylo výhodnější, aby byl ministrem některý z poslanců. "Nechci, aby ministerstvo dopravy procházelo karamboly," uvedla Peake.