"Projekt Odbory Plus ve své počáteční fázi přináší nabídku výhodnějších finančních produktů, slevy na jízdném, pohonných hmotách, výhodnější telefonování," informují odbory na webu s tím, že slevy budou průběžně doplňovány. Zatím je mezi bonusy například in-karta Českých drah se slevou 36 procent, nebo 180korunový kredit od Vodafonu.

Jen za to, že se lidé do programu přihlásí, získají také platební kartu s 500 korunami, slevu 50 haléřů na nákup pohonných hmot nebo body do věrnostního programu obchodního řetězce Tesco. Podmínkou je však členství v odborech.

Odboráři tak zřejmě chtějí do svých řad přilákat nové členy. "Čím nás bude víc, tím budeme mít silnější pozici vyjednávat lepší pracovní podmínky včetně mezd," uvádějí na webu a dodávají výčet dalších výhod členství v odborech. "Sám toho člověk moc nezmůže, ale společně můžeme dokázat mnoho," burcují.

Následuje odkaz na formulář s žádostí o členství v odborech.

V pátek dopoledne informoval web o necelých čtyřech desítkách přihlášených členů. Ti už údajně ušetřili přes 40 tisíc korun, uvádí stránka.