Toho Rath označil za „Kubiceho člověka“, jenže podle zjištění Práva má takové tvrzení k pravdě ve skutečnosti poměrně daleko, byl to totiž právě Gregor, kdo na Kubiceho v minulosti podal trestní oznámení.

Bývalý důstojník Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kterému Kubice dlouhé roky velel, podal trestní oznámení na svého někdejšího nadřízeného poté, co současný ministr předložil Sněmovně tzv. Kubiceho zprávu o prorůstání mafií do státní správy.

Právu to v úterý potvrdil sám Kubice. „Trestní oznámení na mě tehdy podali čtyři lidi a pan Gregor byl jedním z nich. Je proto absurdní si myslet, že to je můj člověk,“ řekl bez dalších podrobností Kubice.

Gregor v oznámení zřejmě zastupoval klienta

Rath přitom své tvrzení dokládal právě odkazem na Kubiceho zprávu, na jejímž vzniku se prý měl Gregor podílet.

Reakci samotného Gregora se v úterý Právu nepodařilo sehnat, telefonní hovor po představení novináře okamžitě ukončil. Gregor z protimafiánské jednotky odcházel mimo jiné proto, že nesouhlasil se způsobem Kubiceho vedení.

Přešel na protikorupční policii, ze které později odešel do civilu. V současné době se živí jako soukromý detektiv a trestní oznámení na skupinu kolem Ratha podle některých spekulací podával za některého ze svých klientů.