„Z lidského hlediska je mi litoměřický region nejbližší. Tuto oblast jsem si pečlivě zmapoval a cítil jsem z občanů zájem o mou práci poslance,“ uvedl Šlégr v tiskovém prohlášení.

Věnovat by se chtěl i problematice zdraví a kriminality mládeže, a to prostřednictvím prohloubení spolupráce Litoměřic s litvínovským hokejovým klubem, kde je Šlégr členem představenstva. „Jsme zemí s největším nárůstem obezity u dětí v Evropě a potýkáme se s vysokou kriminalitou mládeže. Proto je zapotřebí neustále hovořit o jejich zapojení do sportu," zmínil olympijský vítěz.

Šlégr se o senátorské křeslo na Litoměřicku utká s jeho obhájcem a ministrem obrany Alexandrem VondrouODS. Za ČSSD kandiduje v tomto obvodu radní Litoměřic a Ústeckého kraje Hassan Mezian.

O přízeň voličů bude Šlégr soupeřit také s bývalým místopředsedou Věcí veřejných Tomášem Jarolímem nebo s lékařem, bývalým poslancem a současným zastupitelem Prahy 3 Vladimírem Říhou (KDU-ČSL). Komunisté vyšlou do senátních voleb místopředsedkyni krajské rady Ústeckého kraje Jitku Sachetovou.