„V e-mailu jsem prezidentovi objasnil svůj názor, totiž aby s prezidentem Viktorem Janukovyčem jednal výhradně o uvězněné expremiérce. Psal jsem Klausovi v úterý, určitě mně odpoví, máme spolu nadstandardní vztahy,“ ujistil Sehnal.

Nelíbí se mu také, že se nyní obecně mluví o bojkotu evropského fotbalového šampionátu na Ukrajině. Podle Sehnala by naopak mělo na Ukrajinu jezdit co nejvíce lidí a především politikové by měli tamnímu prezidentovi tlumočit požadavek na slušný evropský proces s bývalou expremiérkou. Evropské státníky proto vyzývá „ať tam jedou a začnou řečnit“. Zatím se Evropa chová tak, že Tymošenkové, která drží hladovku 12. den, hrozí smrt.

Sehnal začal s hladovkou v neděli, pije pouze vodu. Hladovění hodlá skončit zároveň s Tymošenkovou. Setkal se s ní v době ukrajinské oranžové revoluce. „Dnes mám těžký den, psychicky mně není nejlépe, trošku se uvolňuji, když s vámi mluvím,“ řekl Právu a dodal: „Julia je na tom o mnoho hůř. Hladoví déle než já a na rozdíl ode mne nemá zajištěnou kvalitní lékařskou péči.“

Sehnal byl senátorem za Blanensko v letech 2004 až 2010. Předsedal Stálé komisi Senátu pro podporu demokracie ve světě. Je podnikatelem. Bydlí v Lipůvce na Blanensku, je členem zastupitelstva, dvě období stál v čele radnice.