Spekuluje se, že by novým šéfem klubu mohl být místopředseda strany a starosta Litvínova Milan Šťovíček. Záležet bude na poměru sil mezi „bártovci“ a „peakovci“ v klubu.

Celostátní konference, kde by se mohlo rozhodovat o novém šéfovi VV, na kterého chce kandidovat Peake, se má podle zdroje Práva uskutečnit už do 31. května.

Podle stanov VV by se však musela předtím konat internetová volba předsedy strany, do níž mohou vstoupit pouze registrovaní příznivci VV. Sama konference tuto volbu hlasováním potvrzuje.

Místopředseda VV Milan Šťovíček

Místopředseda VV Milan Šťovíček

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Konferenci svolává předseda, nyní to je Radek John, na návrh grémia, které právě zasedá.

Grémium se má ještě v pátek zabývat i rebelií ministra dopravy Pavla Dobeše, který se grémiu minulý týden vzepřel a odmítl přes jeho usnesení podat demisi. S návrhem na potrestání Dobeše přišel na jednání grémia bývalý místopředseda VV Tomáš Jarolím, který je podporovatelem Johna a Bárty. Na jednání byl pozván, ačkoliv už místopředsedou není.

Podle informací Práva je ve hře i Dobešovo vyloučení ze strany. Demisi na člena vlády však odmítli podat i Peake a ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský. O vyloučení ze strany rozhoduje podle stanov grémium.