"Za čtyřiadvacet hodin jsme nasbírali už dva tisíce podpisů," řekl Štěpánek. Na pražské správě přitom slouží zhruba šest tisíc policistů a podle Štěpánka se dá očekávat, že za svého šéfa se postaví i množství dalších, například z těch, kteří mají v současné době volno.

Podle Štěpánka vyjadřují pražští policisté Vondráškovi masivní podporu. "Píšou nám, že si ve vedení nedokáží představit nikoho jiného," řekl Štěpánek. Lessyho tlak na Vondráškovu rezignaci už přitom odbory včera označily za bezprecedentní.

Bude i petice žádající odvolání Lessyho?

A jejich šéf v této souvislosti nyní doplnil, že se v pražské policii naopak začínají množit hlasy, které volají po odstoupení Lessyho. "Je pravda, že policisté už volají po další petici, která by však tentokrát nebyla na podporu, ale výzvou k rezignaci," řekl Štěpánek s tím, že iniciování takové petice v současné době odbory zvažují.

Vondrášek se už dříve vyjádřil, že si vypsání petice na svou podporu váží. „Ale rozhodování o vyvození vlastní osobní zodpovědnosti to nemůže nijak ovlivnit,“ řekl pražský policejní šéf, který chce vyčkat na výsledky šetření Generální inspekce bezpečnostních sborů.