Šéf LEV 21 nepochybuje o tom, že zemanovci svému čestnému předsedovi potřebné podpisy k tomu, aby se mohl prezidentských voleb účastnit, obstarají. "Já si myslím, že pokud bude kandidovat, tak má určitou šanci dostat se do druhého kola," dodal.

SPOZ ve středu oznámila, že zahajuje petiční akci, ve které chce pro podporu Zemanovy prezidentské kandidatury shromáždit 50 000 podpisů, jak stanoví zákon.[celá zpráva]

Jiří Paroubek

Jiří Paroubek

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Paroubek by tak oplatil Zemanovi jeho pomoc při sněmovních volbách na Ústecku před sněmovními volbami v roce 2006. Později se ale rozkmotřili a Zeman dokonce ČSSD opustil. K prezidentské volební kampani na podporu Zemana nyní Paroubek řekl: "Já bych s tím určitě neměl problémy."

Nezavrhuji ani Švejnara

Šéf LEV 21 již dříve oznámil, že je jeho strana v prezidentských volbách připravena podpořit kromě Zemana také ekonoma Jana Švejnara. "Určitě nezavrhuju ani pana Švejnara, takže zcela nepochybně je to věc jednání a dohody," řekl Paroubek.

Poznamenal ale, že sociální demokraté zatím nemají jasno v tom, koho budou navrhovat. ČSSD se bude rozhodovat mezi Švejnarem a místopředsedou ČSSD Jiřím Dienstbierem.