"Hlavní město už dlužnou částku 205 942 koruny zaslalo na účet exekutora. Teď čekáme, až exekutor nařízení exekuce stáhne,“ řekl v pondělí primátor Bohuslav Svoboda. Exekuce byla následně podle informací ČT zastavena.

Hlavní město prodalo v roce 2002 Bytovému družstvu Prahy 6 byty s tím, že družstvo převezme i veškeré dluhy, včetně dluhů za neplatiče. Bytové družstvo se ale proti dohodě ohradilo a obrátilo se na soudy, které rozhodly v jeho prospěch.

Všechny památky v exekuci kvůli jednomu dluhu

Praha kvůli uvalení exekuce nemohla disponovat s řadou nemovitostí, ať už šlo o radnici na Mariánském náměstí či Staroměstskou radnici, Karlův most či Obecní dům.

Mluvčí Exekutorské komory ČR Petra Báčová v neděli upozornila, že řízení je v počáteční fázi a exekuční příkaz zatím vydán nebyl. Usnesení o nařízení exekuce má podle ní blokační charakter.

Loni v dubnu nařídil exekuci majetku magistrátu Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli tomu, že úřad neodpověděl na žádost Jakuba Sedláčka o informaci. Chtěl po magistrátu zveřejnění interního auditu na odboru dopravy, který prověřil systém přidělování registračních značek motorovým vozidlům. Úřad ale odmítl poskytnout kompletní znění materiálu a poslal Sedláčkovi pouze výtah z dokumentu.