Ostatní velké sázkové společnosti zatím kurzy nevypsaly, ale vyhýbat se tématu nebudou.

„Každý Čech by měl využít mimořádné příležitosti a alespoň za 100 korun vsadit na mistra Gotta! A pro jistotu sázku pojistit Dominikem Haškem, přestože od Nagana uteklo už 14 let. Z Tomia Okamury v kursu 35:1 by nebyl Japonec na konec, naopak by z toho mohl být nový orientální začátek. A pornobabička Dolly Buster je v nabídce pro opravdové fajnšmekry v kursu za 2000:1,“ uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Expremiér Fischer dostal od bookmakerů kurz 4,5:1, velké šance se ale přisuzují také vyzyvateli Václava Klause z poslední volby prezidenta Janu Švejnarovi, který má kurz 5:1.

Také další osobnosti z vedoucí desítky se v prostoru politiky pohybují. Výjimku představuje Tomio Okamura, který na listině figuruje jako osmý nasazený s kurzem 35:1. Předčil tak potenciální kandidáty formátu pražského lídra TOP 09 Zdeňka Tůmy, předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského, pražského primátora Bohuslava Svobody či duchovního Tomáše Halíka.

Poměrně slušné šance mají šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg s kurzem 8:1, předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) s kurzem jen o málo nižším - 8,5:1. Naděje Miloše Zemana vyčíslili bookmakeři na 15:1, Přemysla Sobotky (ODS) na 18:1 a Petra Pitharta na 30:1.

Bookmakeři zahrnuli do nabídky sázek také známé osobnosti, které by mohly širší vrstvy občanů oslovit, ale příliš šancí na zvolení jim nedávají. Například Dominik Hašek má kurz 200:1. Karel Gott, Jiří Bartoška, Zdeněk Svěrák a Vladimír Remek se musí spokojit s kurzem 300:1 a nasazený černý kůň Dolly Buster s kurzem 2000:1.

Kurzy na příštího prezidenta podle Fortuny
Jan Fischer 4.5
Jan Švejnar5
Karel Schwarzenberg8
Miroslava Němcová8,5
Miloš Zeman15
Přemysl Sobotka18
Petr Pithart30
Tomio Okamura35
Zdeněk Tůma50
Pavel Rychetský50
Bohuslav Svoboda60
Tomáš Halík70
Vladimír Špidla70
Madeleine Albrightová100
Jana Bobošíková100
Šimon Pánek100
Andrej Babiš150
Livia Klausová150
Jan Železný150
Dominik Hašek200
Karel Gott300
Jiří Bartoška300
Zdeněk Svěrák300
Vladimír Remek300
Dolly Buster2000

Ostatní velké sázkové společnosti zatím kurzy do přímé volby prezidenta ještě nevypsaly, ale z dostupných vyjádření pro Novinky vyplývá, že na ně v brzké době dojde.

„Ještě jména v nabídce nemáme, ale již je s bookmakery diskutujeme a chystáme. Za vypsání by možná stálo i to, zda opravdu dojde ke změně volby prezidenta na přímou. Zanedlouho se jména prezidentských kandidátů v kurzové nabídce Tipsportu zcela jistě objeví. Jistě nebudou chybět jména jako: Sobotka, Švejnar, Zeman, Němcová, Fischer, Schwarzenberg..., ale i Okamura, Svěrák...,“ sdělil Novinkám Jiří Hadrava z Tipsportu.

Sázková kancelář Chance zatím s vypisováním kurzů nepospíchá. „Budeme je vypisovat, ale zatím je to ještě daleko před námi,“ uvedla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Také Sazka skrz svého mluvčího Václava Jaloveckého vzkázala, že kurzy k přímé volbě prezidenta pravděpodobně vypíše.