„Myslím, že je to spíše pokrok, protože pamatujeme takové ty konference pseudopromediální, jako třeba naposledy byla, jak tam poskakovali ti obtloustlí kandidáti v čele s Paroubkem a Davidem, mávali šátky a zpívali: 'My jsme ten správnej tým',“ uvedl Komárek na dotaz Práva, jak hodnotí sobotní programovou konferenci ČSSD v pražském hotelu Olympik.

„Programové konference byly v americkém stylu nástupu jednotného tělesa, mohutného, které by zapůsobilo na občany svou silou, důvěrou a získalo je pro hlasy,“ doplnil čestný předseda k nedávné minulosti ČSSD.

Podle Komárka mají být programové konference hlavně o diskusi. „Programová konference to mají být stolky, zápisníky, diskuse, lidé se mají vyměňovat názory, polemizovat,“ řekl.

I přes pochvalu Komárek soudí, že konference ještě neprobíhá zcela ideálně. Podle čestného předsedy by měli debatovat hlavně delegáti rokování a nikoliv jim převážně přednášet panelisté, kteří sedí za stolkem v čele jednacího sálu. „Je to pokrok, je to rozumné, ale má to daleko do diskuse, do polemiky,“ poznamenal Komárek.