Barták argumentuje tím, že dívky, které u něj pracovaly jako asistentky, byly prostitutky a on s nimi měl smlouvu, že mu budou poskytovat osobní služby. ČT má ale k dispozici běžnou pracovní smlouvu.

Barták tvrdí, že šlo o dodatek, který s dívkami uzavíral u notáře. "Tam bylo napsáno, že slečna Lucie bude svému šéfovi poskytovat osobní služby dvakrát týdně v ČR a denně, pokud budou v zahraničí. Za to měla dostávat 32 000 korun," řekl Barták.

Jaroslav Barták na snímku s tehdejším premiérem Milošem Zemanem v roce 1998

Jaroslav Barták se rád nechal fotografovat s vlivnými lidmi, na snímku s tehdejším premiérem Milošem Zemanem v roce 1998

FOTO: Krumphanzl Michal, ČTK

O jiné dívce prohlásil, že byla poctivá, protože měla živnostenský list. „Ta slečna předtím to měla v rámci živnostenského listu, protože byla poctivá horizontální pracovnice, tak si to fakturovala,“ řekl Barták.

Kauza se rozvířila poté, co Mf Dnes vypátrala právě dívku Lucii, která dělala Bartákovi asistentku. Na cestě na Filipínách ji fyzicky napadal. Pomoci jí musel tamní velvyslanec a také ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Dívka přijela s podlitinami a říká, že jí je způsobil právě Barták. Ten tvrdí, že jí je udělal její přítel, když se dozvěděl, jaké v zaměstnání poskytuje služby.

Říkejte mi doktore

Barták se také pokoušel vysvětlit, jak probíhal pobyt na Filipínách. Podle Lucie jí pomáhal právě český velvyslanec Josef Rychtar, který jí pomohl dostat se zpět do ČR a dívku ubytoval ve své rezidenci, protože se k ní Barták nechoval hezky.  Barták ale tvrdí, že Rychtar se do Lucie zakoukal a "unesl" mu ji na ambasádu.

"Tak jsem mu telefonoval, že se jedná o únos. Že budu muset volat na ministerstvo zahraničí do Prahy, aby mi ji vrátil, tak mi ji ráno opět přivedl,“ řekl Barták v rozhovoru pro Českou televizi.

Moderátorku formulace zarazila a dotazem se přesvědčila, že mluví o ženě, nikoliv o majetku.

Posléze Barták ještě moderátorku upozornil, že by ho měla oslovovat pane doktore, nikoliv pane Bartáku.

Inspekce ministerstva zahraničních věcí (MZV) nyní prověřuje Bartákovu stížnost na Rychtara. ČTK to sdělil mluvčí MZV Vít Kolář.

"Ano. Podal stížnost na velvyslance na Filipínách. Stížnost vyšetřuje inspekce ministerstva zahraničí," sdělil ČTK Kolář. "Je to absurdní," dodal mluvčí.

Dívkám měl vyhrožovat svými styky

„Věřím, že mě kriminální policie očistí,“ řekl Barták. Náměstek policejního prezidenta Martin Červíček ale ČT řekl, že policie se Bartákovou verzí nezabývá a prošetřuje oznámení jeho bývalých asistentek.

Poté, co byl zveřejněn případ Lucie, ozvaly se další dívky, ke kterým se Barták choval podobně. Dříve se bály, protože jim vyhrožoval kontakty s vlivnými osobnostmi.