Plánovaný výbor pro koordinaci boje s korupcí s největší pravděpodobností zřízen vůbec nebude. "Když se předsedovi koaliční strany nepodařilo u pana premiéra vyjednat volnou ruku při volbě spolupracovníků a reálné pravomoci, pochybuji, že to zvládne kdokoliv jiný."

Místopředsedkyně VV Lenka Andrýsová se nechtěla k osudu úřadu vyjádřit s tím, že bude teprve předmětem následujících jednání. Jasno neměl ani další místopředseda Jiří Vejmelka. "Opravdu nevím. Všechny okolnosti, které se týkají koaličních věcí, jsou v jednání," uvedl mluvčí Věcí Veřejných.

Zároveň odmítají, že by se jednalo o trafiku pro odstoupivšího ministra. "V žádném případě to nebyla žádná zamýšlená trafika," řekl mluvčí nejmenší parlamentní strany Jakub Žižka. "Úřad navíc vznikl z popudu pana premiéra Nečase."

Výbor pro koordinaci boje s korupcí nebyl dosud oficiálně zřízen. "Radek John měl představit statut a jednací řád nového výboru do konce května a vláda jej měla následně zřídit. Nicméně to se nestalo, takže o něm vláda nejednala a úřad nebyl nikdy zřízen," upřesnil mluvčí vlády Jan Osúch.