"Z obvinění, která konstruují dva členové sociální demokracie v Šumperku, jsem velmi znechucen. Chtěl bych zdůraznit, že podobné praktiky kategoricky odmítám a hluboce s nimi nesouhlasím," konstatoval Hašek a vyzval oba aktéry, aby se obrátili na policii.

Marie Barančíková tvrdí, že jí kolega Zdeněk Muroň nabízel 50 000 korun a další materiální výhody, když při volbě předsedy ČSSD bude hlasovat pro Haška. Žena o tom informovala své stranické kolegy. Informaci přinesla Mf Dnes.

Stranické orgány případ prošetřují a zvažují jeho předání policii. Někteří kolegové považují nabídku spíše za žert, Muroň jakýkoliv úplatek popírá.

Sobotka o průběhu sjezdu nepochybuje

Šéf strany Bohuslav Sobotka nevěří, že by na sjezdu k něčemu takovému došlo. „Pokládám sjezd za plně demokratický,“ uvedl ve čtvrtek s tím, že podle něj proběhl zcela korektně podle všech pravidel.

Informace o údajném kupování hlasů je pro něj nová a musí být nejdříve prověřena. „Takových osočení se může objevit celá řada,“ prohlásil Sobotka.

Že by k něčemu takovému mohlo dojít mezi delegáty středočeského a jihomoravského kraje, vyloučili jejich představitelé Jeroným TejcVáclav Zemek.