„Vůbec jsem to neviděl, což mě velmi mrzí. Myslím si ale, že mám smysl pro srandu, a je dobře, že se tomu trochu odlehčilo,“ sdělil Novinkám Vích.

Na otázku, zda jej neurazilo, že v Pavelkově podání přišel na schůzku se svou tehdejší šéfkou poslaneckého klubu Kristýnou Kočí v kroji, s vidlemi, sluchátky na uších, a vůbec mu trčela sláma z bot, při čemž příležitostně upíjel ze slivovice ukryté pod stolem, odpověděl: „Nijak se mě to nedotýká, já chápu, že vy Pražáci nás vnímáte trochu jako vidláky.“

Při ohlédnutí za událostmi, které vyvolala jeho tajně pořízená nahrávka a jež prohloubily rozkol ve vládní koalici a zřejmě i v ODS, připustil, že takové konce nedohlédl. Když nahrávku pořizoval, neuvědomoval si prý, jak se celá situace vyvine. A zřejmě ani netušil, že se jeho jméno dostane na divadelní prkna.

Čtěte také:
VIDEO: Dramatizace nahrávek Kristýny Kočí vyvolala v divadle bouřlivé ovace
Takový kalibr jsem nečekal, přiznal Vích, který natočil Kočí
DOKUMENT: Prohlášení Kristýny Kočí
Týden: Kočí prozradila, že puč proti VV chystala tři čtvrtě roku s ODS

Vích se minulou sobotu spolu se svou stranickou kolegyní Markétou Dobešovou setkal se sněmovní zástupkyní jejich moravskoslezského regionu Kočí v restauraci Segafredo. Podle Vícha se Kočí rozpovídala o tak závažných záležitostech ze zákulisí politiky, že si její slova nahrál na mobilní telefon. Nahrávka pak vyvolala poprask v médiích, a posléze i ve vládě. Kočí tvrdí, že tušila, že bude nahrávána, a proto si navymýšlela spoustu nesmyslů a vyjadřovala se velmi jadrně, jelikož tak chtěla přimět své kolegy nahrávku zveřejnit, aby tak prý vyšlo najevo, že se lidé z VV vzájemně špehují.

Nahrávka se stala podkladem pro divadelní hru A Studia Rubín, jako scénář posloužil přepis audiozáznamu.