„Poslancům a členům VV od neděle večer chodí do schránky e-maily, z nichž většina požaduje Škárkovo vyloučení z klubu. Místopředsedy se zatím zastal jen jeho domovský Plzeňský kraj. Emaily chodí nejen z regionů, klubů, ale i od řadových členů,“ řekl Právu zdroj z VV.

Do Škárky se například ostře obul Pardubický kraj, který v otevřeném emailu adresovaném předsedovi strany Radku Johnovi žádá, aby byl Škárka nejen vyloučen z klubu, ale i z VV. Krajský tajemník Miroslav Drobný uvedl, že se druhý muž strany musel „doopravdy zbláznit“ a že ze „zkaženého víkendu, s ohledem na únik informací od pana poslance Humla, se stala noční můra tohoto týdne“.

„Z poslanců VV dělá úplatné zrůdy“

„Nejdříve udělá z poslanců VV (Michala Babáka a Radima Vysloužila, kteří měli peníze od Bárty předávat) úplatné zrůdy, následně vše popře s odůvodněním, že šlo o mystifikaci, která ho napadla v okamžiku, kdy zjistil, že je nahráván,“ napsal za členy VV v Pardubickém kraji Drobný.

 Více o kauze
Poslanec VV řekl, že bere peníze za mlčení. Pak obrátil, že si z novinářky "vystřelil"
Škárka: Myslel jsem, že to byla taková mystifikace, že se o tom nebude ani psát
John podal kvůli Škárkově kauze trestní oznámení, chce zabránit spekulacím
Klasnová přirovnala Škárku k Boratovi, Babák podezírá "kmotry z ODS"

Jako jediné řešení kraj považuje Škárkovo odstoupení. „Ve světle všech událostí, a vědomi si odpovědnosti za své prohlášení, vyzýváme pana poslance Škárku k vystoupení z poslaneckého klubu VV a zároveň žádáme radu VV, aby na svém nejbližším zasedání vyloučila pana Škárku z řad členů VV,“ napsal Drobný s tím, že by se druhý muž VV měl vzdát i svého mandátu poslance.

Podle Drobného podobné výroky podlamují důvěryhodnost VV v očích veřejnosti a jsou políčkem řadovým členům, kteří vynakládají čas a peníze na propagaci strany. „Bez těchto lidí by žádný pan Škárka neseděl ve Sněmovně s dalšími třiadvaceti poslanci za VV,“ uvedl Drobný.