„Děkujeme paní ředitelce za její vstřícnou nabídku, nicméně na ní nepřistupujeme a žádáme řešení na celostátní úrovni,“ řekl Právu po úterním jednání Jiří Náhlovský, regionální koordinátor LOK a zároveň jeden z lékařů, který je ve výpovědi.

Na jednání měli lékaři k obsahu ředitelské nabídky jen drobné výhrady. „Dá se ale říci, že je velmi akceptovatelná, ale není to celostátní řešení,“ upozornil Náhlovský. Lékaři z plzeňské fakultní nemocnice se chtějí znovu sejít v pondělí 14. února. „Definitivní rozhodnutí tam ale asi nepadne,“ uvedl Náhlovský.

Kunová: Nevím, co chtějí

Šéfka nemocnice je z odmítnutí rozladěná. "Já už vlastně nevím, co chtějí. Nerozumím tomu. Na posledním jednání LOK požadoval částky, které jsem jim teď navrhla," řekla ČTK Kunová.

Pro zařízení bude největším problémem zajištění chodu oborů gynekologie a neonatologie, které odchody lékařů zasáhnout nejcitelněji. Plzeňská neonatologie je jediná na západě Čech.

Kunová peníze lékařům nabídla v pondělí v dopise. Navýšení připravovala dlouhodobě a chtěla na něj využít rezervy nemocnice. [celá zpráva]

Video

Nečas: S lékařskou péčí by mohla pomoci armáda Zdroj: ČT 24