„Jsem připraven učinit nezbytné kroky, včetně oslovení klientů a partnerů za účelem dohody na tom, které informace je a není možné publikovat. Již v tuto chvíli pracuje tým blízkých spolupracovníků na tom, aby se pokusil interpretovat doposavad zveřejněné dokumenty,“ stojí v Bártově prohlášení, které rozeslal do redakcí.

Dodal, že se ke kauze vyjádří i přesto, že to ovlivní soud, v kterém se proti nařčení listu ze sledování politiků brání.

Podle Bárty deník  „uveřejnil sérii dokumentů ze zdrojů různé důvěryhodnosti“.  „Z nich opět vyvozuje nepravdivé a silně poškozující závěry, ačkoliv nezná pravou historii těchto dokumentů, jejich možnou manipulaci, pozici externích dodavatelů a jejich jiné projekty pro jiné dodavatele atd.,“ stojí v prohlášení.

Podle Bárty je těžké se nařčení ze sledování politiků  bránit: „Protože vzhledem ke stáří tohoto ‚případu‘ i k jasným pravidlům pro uchovávání a archivaci citlivých dokumentů, není možné dnes řadu věcí verifikovat.“

Podle dokumentů, které deník zveřejnil, detektivní agentura ABL v roce 2007 sledovala bývalou starostku Prahy 11 Martu Šorfovou z ODS a další občanské demokraty. Bárta se původně ke kauze nechtěl vyjadřovat a své vysvětlení si nechával pro soud. Pod tlakem ODS, která po vysvětlení volá, ale přislíbil, že se k případu vyjádří.

Nemáme s tím nic společného, tvrdí Praha 11

Radnice v úterý v tiskovém prohlášení odmítla, že by jakkoliv v kauze figurovala. "Městská část Praha 11 nikdy u žádné detektivní kanceláře neobjednávala a nezadávala sledování lidí, vedení dokumentace, fotografování či natáčení. Městská část Praha 11 nikdy podobné praktiky neiniciovala, ani se na nich žádným způsobem nepodílela," konstatovala tisková mluvčí Andrea Wolfová.