Filipiová, která je senátorkou za jeden z pražských obvodů, podobně jako volební lídr pražské ČSSD Jiří Dienstbier mladší považuje vznik takzvané velké koalice za podvod na voličích.

"Jde dle mého názoru o podvod na voličích. V Praze dali voliči jasně najevo, že chtějí pravicové vedení hlavního města," uvedla senátorka. "Vyjednávání s TOP 09 byla podle mne pouhou fraškou. Jasným, předem daným cílem již před volbami bylo uzavření tzv. velké koalice. Snad i vrabci na střeše si to cvrlikali…," dodala.

Filipiová Novinkám sdělila, že její názor není ve straně ojedinělý. "Je nás víc," dodala s tím, že k problému nemohla mlčet. Dodala také, že hlasy o velké koalici zaznívaly delší dobu a to nejen v kuloárech při jednáních pražské regionální rady.

Filipiová uvedla, že sama na tato jednání většinou nechodí, neb tam není příliš vítána a bývá "ukřičena", nicméně s odkazem na účastníky jednání trvá na tom, že tyto informace se objevily.

V Praze neproběhla žádná reflexe

Filipiová připomněla, že jak ODS na kongresu, tak její pražská organizace si do svého čela zvolily osobnosti, které veřejnost vnímá jako čisté a férové.

"Obávám se však, že došlo k tomu efektu, že ODS si do čela postavila Petra Nečase, aby se za něj v „nečasu“ mohla skrýt," poukázala s paralelou na lékaře Bohuslava Svobodu, který by měl být příštím primátorem. I ten je širokou veřejností "vnímán jako slušný člověk".

Podle senátorky neproběhla v pražské ODS reflexe a Nečas se Svobodou na billboardech takříkajíc zabodovali. "Zřejmě i to pražské voliče v komunálních volbách přesvědčilo, že ODS na změně chce pracovat a zisk 23% v Praze nebyl takovým „propadákem“, jak mnozí očekávali," připomněla Filipiová.

Svoboda byl pouze zneužit

Na dotaz, zda má být docent Svoboda pouze "nastrčenou tváří", senátorka uvedla: "Obávám se, že je v tom úplně nevinně a byl zneužit," konstatovala i s odkazem na způsob a délku vybírání volebního lídra.

"Vadí mi, když jsou politici házeni do jednoho pytle jako ti, kterým jde jen o koryta, o možnost dostat se za jakoukoliv cenu k moci, rozuměj k penězům. Dojednání velké koalice v Praze bohužel těmto tvrzením nahrává. Proto dnes nemohu mlčet a musím říci, že se od jednání vedení pražské ODS distancuji," uzavřela své prohlášení.