Podle Hanáčkové zatím kraj peníze na opravu silnic nemá, protože krajský rozpočet je velmi napjatý. Potřebuje 75 miliónů na odstranění škod a deset miliónů na vypracování projektové dokumentace. Vedení kraje proto nyní hledá způsob, jak peníze zajistit.

Obyvatelé obce Jánská odstraňují následky záplav.

Obyvatelé obce Jánská odstraňují následky záplav.

FOTO: Libor Zavoral, ČTK

Mluvčí dodala, že pomoc od kraje mohou získat přímo některé obce, bude to prý záležet na konkrétních jednáních. Kraj ale zatím žádné peníze neuvolnil.

Hanáčková dodala, že další pomoc řeší děčínský magistrát. Jeho mluvčí Romana Silvarová však řekla, že město finanční pomoc lidem ze zaplavených obcí ani radnicím neposkytne, protože nejde o jeho občany. Navíc se Děčín potýká s nedostatkem peněz. Radnice lidem a obcím pomohla materiálně, například vysoušeči a čisticími prostředky.

Voda v Kunraticích na Děčínsku zatopila až 35 domů, mezi nimi i roubená stavení.

Voda v Kunraticích na Děčínsku zatopila až 35 domů, mezi nimi i roubená stavení.

FOTO: Libor Zavoral, ČTK

Pomoci se možná některé obce dočkají ze soukromých peněz. Podle Silvarové vedení města kontaktovala děčínská společnost Alcan, která by ráda zaplaveným oblastem pomohla. Aby byla distribuce peněz jednodušší, pomoc nejspíše půjde přes děčínskou radnici. O tom, komu firma peníze dá a v jaké výši, se nyní jedná.