"Přestože naše právní rozbory říkají, že jsme se umístěním fotografií na naše oficiální webové stránky nedopustili žádného porušení zákona, obrátili jsme se na ÚOOÚ se žádostí o stanoviska k této věci a do doby, než toto stanovisko obdržíme, jsme se rozhodli tyto fotografie stáhnout,“ řekl Tvrdík ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Řekl přitom, že podle něj stále existují reálné obavy z násilí na mítincích ČSSD. Tvrdík stažení fotek označil za „akt dobré vůle“, který má vést ke zklidnění situace.

Po zveřejnění informací o tom, že si sociální demokraté nechávají fotit své odpůrce a poté je zveřejňují na webu, se na internetu zvedla vlna odporu. [celá zpráva]

Předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi posílají jeho odpůrci své fotografie, chtějí tak "ušetřit čas s fotografováním lidí, kteří s ním nesouhlasí".

Facebooková skupina Fotka pro Paroubka

Facebooková skupina Fotka pro Paroubka

FOTO: Novinky

Jen pár dní poté, co se provalilo, že si Paroubek najímá fotografy, aby fotili jeho odpůrce, vznikla na Facebooku skupina s názvem Fotka pro Paroubka. Za jediný den s k ní přidalo zhruba 34 tisíc lidí.

Zveřejňováním fotografií na webu ČSSD se zabývá ÚOOÚ. K rozhodnutí fotit odpůrce se ve středu přihlásil šéf marketingu ČSSD Petr Dimun.

Jiná iniciativa proti ČSSD proběhla na Facebooku již minulý rok. Odpůrci strany zde vyzývali k vrhánání vajec při veřejných mítincích před červnovými volbami do Evropského parlamentu.

Jiří Paroubek, Jaroslav Tvrdík a Lubomír Zaorálek po útoku vejci

Jiří Paroubek, Jaroslav Tvrdík a Lubomír Zaorálek po útoku vejci

FOTO: Michaela Říhová, Právo

Postoj sociálních demokratů kritizovala ODS. "Odmítám jako nepřijatelné, pokud politická strana vytváří atmosféru strachu, fotografuje své oponenty a možná už připravuje seznam nepohodlných osob. Dnes se brání projevům verbálního nesouhlasu, bude chtít zítra kontrolovat Facebook a všechny internetové stránky, aby se tam náhodou neobjevila věta kritiky," citovala ČTK slova předsedy OS Mirka Topolánka.