Předseda Sněmovny Miloslav Vlček svolal schůzi, jejímž jediným bodem má být zvýšení mateřské na úroveň roku 2009, na příští středu. Žádost o její svolání vedle lidovců podpořili i zákonodárci ČSSD. [celá zpráva]

Ti se navíc na svého stranického kolegu Vlčka obrátili i sami a ve čtvrtek se proto uskuteční další mimořádné jednání. ČSSD chce projednat krajské referendum, zrušení zdravotnických poplatků, či mimořádný jednorázový příspěvek pro důchodce.

Poslanci by se měli nejprve zabývat sociálnědemokratickým návrhem zákona o krajském referendu, který vetoval Senát. V prvním čtení mají podle programu jednat o předloze ČSSD a Strany zelených na zrušení listinných akcií na majitele a poslaneckým návrhem o regulaci lobbingu.

Ve druhém čtení jsou v programu vládní návrhy zákonů o veřejných zakázkách a o omezení podpory slunečních elektráren. Poslanci by se měli v tomto čtení projednat i dva obdobné návrhy na zrušení poplatků ve zdravotnictví, jeden ČSSD, druhý KSČM a návrh sociální demokracie na vyplacení mimořádného důchodu 2400 korun z dividend ČEZ.

ČSSD již minulý týden oznámila seznam 12 bodů, které hodlá do voleb Sněmovnou protlačit. ODS oproti tomu vyzvala ostatní strany, aby již do voleb žádné kontroversní normy nepředkládaly.