„Myslím si, že vzhledem k tomu, že jsme strana, které ani není měsíc, takže my nejsme ani politické batole, my jsme zatím politické nemluvně, je to velmi úspěšný a potěšující startovací výsledek. Věřím, že se bude dále zlepšovat, že se budeme rychle blížit té pětiprocentní hranici,“ komentoval Zeman ve středu v rozhovoru pro Právo zisk SPO v průzkumu veřejného mínění. [celá zpráva]

Expremiér, který bude v květnových volbách do Sněmovny za SPO kandidovat v Ústeckém kraji, kde se utká s šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem, ale neusíná na vavřínech. Říká, že na překonání hranice pro vstup do Sněmovny je třeba dále pracovat. Pak nemá obavy o volební výsledek.

„Musíme pro to samozřejmě něco udělat. Strávil jsem dva a půl dne ve Zlínském kraji, kde jsem viděl jednak nesmírné nadšení převážně mladých lidí, ale také výrazných komunálních politiků, kde se rychle zakládají místní organizace SPO. Nesmírně si vážím toho, že do SPO v tomto kraji vstoupil autor slušovického zázraku docent Čuba. No, a pokud se totéž podaří i ve všech ostatních krajích, nemám obavy o volební výsledek,“ uvedl Zeman.

Celý rozhovor s Milošem Zemanem najdete ve čtvrtečním Právu