O Fischerovi jako o možném budoucím českém eurokomisaři se mluví od pátečního večera. Premiér však v sobotu prohlásil, že svoji budoucnost nevidí v profesionální politice. Jeho obrat zaskočil předsedu ODS Mirka Topolánka, podle něhož Fischer o post stál, což ještě v pátek potvrzoval. Fischer je podle něj akceptovalným kandidátem pro ODS i ČSSD. Předseda soc. dem. Jiří Paroubek uvedl, že bude o kandidatuře jednat také s neúspěšným prezidentským kandidátem a ekonomem Janem Švejnarem. 

Podle Sanep by Fischera v roli českého eurokomisaře raději vidělo pouze 10 procent dotázaných. Šedesát procent lidí si myslí, že premiér reprezentuje a hájí zájmy ČR lépe než jeho předchůdci Topolánek a Paroubek. 

Premiér v důvěře zastínil i dlouhodobě oblíbeného prezidenta Václava Klause, pro něhož se vyslovilo 36 procent dotázaných. Průzkum prokázal propad šéfů obou komor parlamentu. Předseda Sněmovny Miroslav Vlček (ČSSD) se těší důvěře tří procent lidí, jeho senátní kolega Přemysl Sobotka (ODS) je na tom jen o tři procenta lépe. 

Fischerův kabinet má důvěru 65 procent respondentů.