Paroubek v pátek nejprve znovu odmítl, že by výrok -  "Není vhodné zaměstnávat lidi z jiných kultur, už tu pak zůstanou. Naučí se jazyk, mají děti a je z toho etnický problém“ - ve čtvrtek na úřadu práce v Kutné Hoře pronesl.

"Sám jsem byl překvapen, co jsem údajně řekl. Požádal jsem své právníky, aby vyzvali redakci Aktuálně.cz, aby jim dala celou nahrávku a aby ji také zveřejnili,“ prohlásil. Pokud server nahrávku nedodá, bude žádat omluvu.

Pak přidal své podezření, že do celé záležitosti vstoupil právě Langer.

"Pokud jsem dobře slyšel, tak na server se to dostalo až ve dvacet hodin. Já nechci někomu podsunovat nějaké věci, ale chápu, že pan Langer a někteří další lidé do těch věcí vstupují s velkou chutí. Po jedenácti hodinách od toho, co jsem údajně měl říci, když se objevuje taková zaručená zpráva, tak je to velmi nevěrohodné,“ řekl Paroubek novinářům na nádražním peróně.

Langer se přiznal

Paroubkovo podezření místopředsedu ODS příliš nezaskočilo. "Přiznávám se. Jako muška jsem se vetřel na jednání na kutnohorském úřadu práce a ta zlá slova jsme Jiřímu Paroubkovi našeptal do ucha, abych ho očernil před voliči. Potom jsem rychle přeletěl do Prahy a v převlečení za editora jsem vyvěsil jeho slova na web,“ řekl s nadsázkou Langer. 

"Kde soudruzi z Lidového domu udělali chybu, když neochránili svého vůdce před muškou Langerem?“ ptal se místopředseda ODS.