Kolem 12:15 se podle ní přeháňky vyskytovaly hlavně v severních, východních a středních Čechách, zasahují i pomezí Moravy a jižních Čech.

Později odpoledne by mělo pršet právě spíše na Moravě a ve Slezsku. Současné záplavy na některých místech jsou podle ní důsledkem přívalových srážek. "To byl hlavní problém a bude to hlavní problém," dodala.

"Vzhledem k předpokladu dalších srážek zejména bouřkového charakteru je nutné počítat i nadále s možností rozvodnění menších toků," uvedl ČHMÚ dopoledne.

Hydrometeorologové vydali výstrahu, v níž pro několik dalších dnů varovali před bouřkami, které by měly zasáhnout téměř celou republiku. Platí od dnešního poledne do nedělních 23:00 hodin, a to pro Prahu, Vysočinu a kraj Středočeský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský.

Od pátečního poledne by měli s bouřkami počítat obyvatelé Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého kraje. Do nedělních 23:00 hodin nadále trvá na řekách Zlínského kraje povodňová bdělost a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji pak povodňová pohotovost.