Bezmála třicetistránkový elaborát obsahuje i zcela detailní časosběrně sestavenou dokumentaci okolností, které provázely neúčast poslankyně Olgy Zubové při loňské prezidentské volbě.

Zaznamenána v něm je jednak veškerá SMS i telefonická komunikace mezi ústředními aktéry, ale též způsob, jakým o neúčasti Zubové informovala média. Vše je doplněno přesnými časy.

Materiál obsahuje též 21 "nedořešených otázek pro Olgu Zubovou", které se vztahují k nejasnostem, které její neúčast na prezidentské volbě provázely. 

Jako jeden z důvodů vyloučení obou poslankyň je v dokumentu dokladováno jejich chování na půdě parlamentu, kterým měly "oslabit vliv Strany zelených" ve Sněmovně. Vytýkána jim je zejména nedostatečná účast na jednání poslaneckého klubu a nekoordinace vlastních záměrů a prohlášení se stranickými kolegy.

DOKUMENT: Kompletní materiál (pdf, 526 kB)

Bez povšimnutí autora materiálu nezůstala ani klíčová hlasování ve Sněmovně, při nichž se obě poslankyně nezachovaly v souladu se stranickými kolegy, potažmo vládní koalicí. Připomínána je i interpelace na Martina Bursíka coby ministra životního prostředí, která prý měla pouze dokumentovat rozhádanost strany.

ČTETE TAKÉ:
Zelení rebelové si zakládají novou stranu, mají tisíc podpisů
Bursík udělal ze zelených stranu vyžírků na teplé sesli, říká Jakubková
Kuchtová založila uvnitř zelených frakci proti Bursíkovi

Kladně není v dokumentu přijata ani takzvaná Demokratická výzva (DV), která měla být frakcí uvnitř strany. Tvrzení, která byla v DV obsažena totiž podle materiálu ukazují zelené jako neúspěšnou a pochybnou stranu.