Topolánek přiznal, že v ekologických tématech často s Bursíkovými názory nesouhlasí. Pozitivní podle něj ale je, že s ním šéf zelených, stejně jako s ministry průmyslu Martinem Římanem a dopravy Alešem Řebíčkem (oba ODS), dokáže nakonec najít dohodu. "Mnohdy na té lince Bursík - Říman a Bursík - Řebíček a nalezení určitého průchodného kompromisu fakticky funguje tato vláda," řekl premiér.

Bursík se například minulý týden dohodl s Řebíčkem na jednání ohledně omezení kamiónové dopravy, což je jedním z bodů koaliční dohody. Předtím hrozil, že by kvůli tomu zelení mohli odejít z vlády. Šéf zelených tak reagoval na to, že Topolánek po schůzce s autodopravci stáhl z jednání vlády návrh na celoroční páteční omezení jízd kamiónů.

Premiér dostal fotovoltaickou nabíječku pro mobil

Topolánek Bursíka pochválil i v jiných směrech. "Oceňuji především to, že se Martinu Bursíkovi podařilo stabilizovat organizačně i personálně resort v nelehké situaci, v níž ho přebíral,“ řekl premiér. Bursík podle něj v čele ministerstva uspěl i tím, že dokázal odblokovat čerpání peněz z evropských fondů na vodohospodářské projekty a připravuje vyvážený plán pro další fungování Šumavského národního parku.

Premiér dostal od Martina Bursíka při své návštěvě darem fotovoltaickou nabíječku pro mobilní telefon a další elektronická zařízení a knihu "Krajina Krkonoš v proměně staletí“.

O Topolánkových návštěvách na ministerstvech čtěte dále:
Topolánek pochválil Gandaloviče, Čunka už méně
Topolánek se vydal poplácat po ramenou své ministry

Topolánek si schůzky se členy svého kabinetu naplánoval na letošní léto. Jeho vláda má za sebou již více než polovinu volebního období. Údajně chce zjistit, jak jednotliví ministři plní programové prohlášení vlády. Zatím všechny své ministry chválil.