Jacques novinářům řekla, že souhlasí s názorem, že se systém státních zástupců rozkládá. „V této věci nese přímou odpovědnost nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. Jmenuje a odvolává ji vláda. Já myslím, že by měla vláda na svém nejbližším zasedání toto téma projednat a podle mého osobního názoru by Renata Vesecká odvolána z funkce v této souvislosti být měla,“ uvedla.

Soudce Vojtěch Cepl ve středu rozhodl, že Benešová se nemusí státním zástupcům omlouvat za svá slova, že tvoří justiční mafii. Omluvit se musí jen jednomu z nich, Liboru Grygárkovi. Podle Cepla není pochyb o tom, že zástupci se scházeli kvůli kauze vicepremiéra Jiřího Čunka. V rozsudku mluvil o "nepovolených intervencích, zneužití pravomoci a profesní šikaně". Jejich jednání podle něj překračovalo "rozumnou hranici".

Rozhodnutí soudu je podle Jacques jednoznačné a závěr z toho také. "Souhlasím s názorem, že dochází k rozkladu systému státních zástupců a je v té věci třeba urychleně jednat a tu přímou odpovědnost nese nejvyšší státní zástupkyně," prohlásila.

Podle Kasala zdůvodnění rozsudku v kauze žaloby na Benešovou vykazuje řadu vážných prvků, na které vláda nějak musí reagovat. "V tuto chvíli to nechávám na vládě, na premiéru, na ministru spravedlnosti v naději a s přesvědčením, že tu situaci vyřeší tak, aby se důvěra veřejnosti v tyto instituce obnovila," poznamenal.