"Tady už někdo vzal do svých rukou Molotovův koktejl a hodil jej po domě místostarosty sociální demokracie. Myslím, že ve společnosti, kdy premiér této země se snaží odměňovat vrahy, nemůžete očekávat nic jiného,“ řekl v pátek Paroubek.

"Premiér této země řekl, že ti, kdo mají jinou politickou legitimaci, tak proti nim se může působit jakýmikoliv prostředky. Tím svým konáním to premiér této země řekl,“ dodal předseda ČSSD v narážce na premiérskou medaili, kterou Topolánek vyznamenal bratry Mašíny a člena jejich skupiny Milana Paumera.

Tluchoř: Paroubek je nervózní před krajskými volbami

"Negace Jiřího Paroubka dosáhla už opravdu vrcholu, ani se mi už nechce na podobná obvinění vůbec reagovat,“ řekl Novinkám k Paroubkovým slovům šéf poslanců ODS Petr Tluchoř.

Podle něj je motivací předsedy ČSSD k podobným výrokům nervozita z krajských voleb. "Opravdu už tu nervozitu přehání. Vidí, že pokud prohraje další volby v řadě, a to ty podzimní, tak to budou jeho volby poslední,“ míní Tluchoř.

Zápalnou láhev hodil neznámý útočník na dům místostarosty Veselí nad Moravou Josefa Bouly (ČSSD) v noci na pátek. Boula se domnívá, že útok má politické pozadí. V pondělí byl totiž odvolán z funkce starosta i místostarostové z koalice, jejímž základem byla ODS a KDU-ČSL.