Během pondělního dopoledne se podle meteorologů vrátí sněžení i do středních poloh. Teploty by od pondělního večera do úterního rána mohly klesnout až na minus čtyři stupně a na silnicích by se mohlo tvořit náledí.

Chladné počasí, které pokazilo i závěr víkendu, má na svědomí frontální vlna, která se vytvořila na studené frontě nad Alpami. Spolu s tlakovou níží bude během pondělí postupovat přes území České republiky dál k severovýchodu. „V jejím týlu k nám pronikne studený vzduch, který přinese zimní charakter počasí,“ uvádí zpráva ČHMÚ.

Nový sníh potrápí řidiče na jihu Čech

S čerstvou sněhovou pokrývkou na vozovkách je třeba počítat už v oblastech od nadmořské výšky 400 metrů nad mořem, a to zejména na jihu Čech a Českomoravské vrchovině. Sníh už je ale hlášen i ze silnic v západních Čechách.

Na východní Moravě a ve Slezsku se čekají sněhové srážky přibližně od 1000 metrů nad mořem.

Čeká se mrazivá noc s náledím

Meteorologové očekávají, že teploty v pondělí večer a v noci na úterý klesnou pod bod mrazu. Na vozovkách se tak může tvořit náledí. „Teploty během noci poklesnou na 0 až -4 stupně, bude to nejstudenější noc v tomto týdnu,“ konstatuje ČHMÚ.

V pondělí přes den vystoupí maximální teploty na pět až devět stupňů, v dalších dnech už se začne postupně oteplovat, v úterý má být devět až 13. Ve středu a ve čtvrtek by se nejvyšší hodnoty mohly pohybovat až kolem 17 stupňů. Na obloze ale zůstane velká oblačnost, která přinese i srážky. Při dešti teploty vystoupí jen na deset stupňů. V závěru pracovního týdne navíc přijde další ochlazení.