Hlasovat by se mohlo o setrvání Matěje Stropnického ve funkci místopředsedy republikové rady. "Já o funkce zase tolik nestojím, takže když mě náhodou odvolají, tak se nebude nic zvláštního dít," poznamenal při příchodu na jednání Stropnický, jeden z nejhlasitějších kritiků Bursíka.

Napětí vyvolal Bursík

Způsob, jakým předseda nejmenší parlamentní strany Martin Bursík Lišku prosadil, kritizuje první místopředsedkyně Kuchtová, nechce ale vyvolávat hlubší krizi například vyvoláním mimořádného sjezdu.

Kuchtová chtěla, aby se spolu s Liškou jako kandidátka radě představila i poslankyně Olga Zubová. Předsednictvo zelených ale rozhodlo o Liškově nominaci, Zubová od záměru ustoupila.  

Koaličním partnerům zelených i opozici se politik se zkušenostmi z Bruselu zamlouvá. Kuchtová však spolu s částí předsednictva Bursíkovi vyčítá, že obešel návrh speciálně ustavené pracovní skupiny, která Zubovou nominovala. Tvrdí, že zelení jsou stranou jednoho muže.

Kuchtová na dotaz novinářů, zda Bursík jako předseda selhal, uvedla, že tak silná slova by nepoužila. "Pan Bursík je velmi úspěšný předseda ... dokázal stranu velmi pozvednout, ovšem za naší pomoci. Ten díl práce celé strany je třeba zdůraznit," prohlásila.