"Vypadá to, jako kdyby ho chtěl někdo nechat uprchnout," uvedl Paroubek. Dodal, že je zvědavý, kdo ponese osobní odpovědnost, a připomněl, že když Krejčíř uprchl z vily v Černošicích, tak odstoupil policejní prezident.

Podle předsedy výboru pro bezpečnost Františka Bublana (ČSSD) by měl ministr Pospíšil vyvodit personální důsledky. Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) pouze dodal, že bezpečnostní složky státu splnily svoji roli tím, že byl Krejčíř v JAR zadržen.

Radovan Krejčíř byl propuštěn v pondělí večer a jihoafrická policie se ho od té doby opět snaží zatknout. Podle mluvčí jihoafrické policie Tummi Goldingové za vše mohou české úřady, které prý včas nedodaly doklady pro řízení o propuštění z vazby. Ministerstvo spravedlnosti ale kritiku odmítá.

Krejčířovi advokáti přesvědčili soud, že do čtyřicetidenní lhůty k dodání dokumentů z České republiky k žádosti o jeho vydání se započítávají i volné dny. Krejčíř měl být na základě verdiktu soudu propuštěn, Interpol však měl připraven nový zatykač.