"Tento týden proběhnou po dohodě s obhájci výslechy obou obviněných a nejméně dvou svědků. Vyšetřování je ale teprve v počáteční fázi a zatím nemohu spekulovat o prognóze dokazování této věci," řekl Obst. Kdy nebo kde budou vyšetřující policisté obviněné a svědky vyslýchat, ale neuvedl.

Podle informací Práva jsou výslechy naplánovány na středeční dopoledne a odpoledne, kdy by se měli vicepremiér a předseda KDU-ČSL Jiří Čunek a korunní svědkyně případu, bývalá Čunkova sekretářka na vsetínské radnici Marcela Urbanová, dostavit na olomouckou expozituru protikorupční policie.

Není ale zřejmé, zda má být vyslechnut i spolumajitel firmy HB Real Vsetín Petr Hurta či jeho manželka. Podle některých zdrojů to měla být ona, která peníze z banky vybírala.

Přerovského státního zástupce Obsta nařkl minulý měsíc senátor Jaromír Štětina (SZ), že pracuje na politickou objednávku a měl kontakty i s StB. Angažoval se prý třeba v kauze Hučín a také jeho bezpečnostní prověrka měla být získána podvodem.

Obst, který považuje Štětinův útok za absurdní, Právu v pondělí sdělil, že žádné dokumenty o jeho osobních kontaktech s StB nebo osobním spojení s exponenty předlistopadového režimu nemohou existovat, neboť žádné takové kontakty se nikdy neuskutečnily.

Rovněž jeho bezpečnostní prověrka podle něj proběhla řádným a legitimním způsobem.

Obst: Hučínova kauza není politicky ovlivňována 

Obst současně popřel, že by měl osobní zájem na odstranění Vladimíra Hučína z BIS, jeho uvěznění a zhoršení jeho situace.

"Není na státním zástupci, který by měl zůstat nestranný za každých okolností, aby hodnotil, komu a čemu tyto dezinformace mají sloužit a slouží. Zásadně však vylučuji, že by dosavadní průběh trestního řízení byl jakkoli, tedy i politicky, ovlivňován. Mám za to, že ani představitel zákonodárného sboru by neměl takovým nepřiměřeným a protiprávním způsobem ingerovat do principů nestrannosti a nezávislosti orgánů činných v trestním řízení v konkrétní trestní věci," uvedl žalobce.

V souvislosti se Štětinovými výroky Obst stále zvažuje další právní kroky.

Souběžně s Čunkovou kauzou běží i vyšetřování podnikatelů Romana Vaškůje a Petra Šmířáka, kteří byli obviněni z pokusu o uplacení Marcely Urbanové, klíčové svědkyně proti Čunkovi. Vaškůj byl v pondělí po týdenní hospitalizaci propuštěn z Fakultní nemocnice v Olomouci, kam byl údajně po výslechu převezen předminulý pátek s diabetickým záchvatem.