Plakáty se objevily v Praze i mimo hlavní město. Největší parlamentní strana se podle autorů billboardu už nejmenuje Občanská demokratická, nýbrž "Dalíkova".

"Vzhledem k tomu, že (premiér) má dnes celý den jednání, se k tomu zřejmě nevyjádří," komentoval billboard mluvčí vlády Martin Schmarcz.

Vtip se vrací k Dalíkovu výstupu

Nové billboardy připomínají jednu z peripetií jednání o nové vládě z konce loňského listopadu. Roztržku mezi ČSSD a ODS tehdy odstartovalo Dalíkovo vyjádření, že ODS s ČSSD jedná jen naoko a pak je "pošlou do pr..." a vládu nakonec podpoří nějací přeběhlíci. Topolánek se pak Dalíka zastal a prohlásil, že jeho výroky jsou "plně v souladu s oficiálním názorem ODS".

To se podle některých komentátorů později i potvrdilo, když širší vedení ODS ukončilo jednání se sociální demokracií a občanští demokraté se vrátili k trojkoaličnímu projektu s lidovci a zelenými.

Topolánek odmítl výzvy pražské ODS, aby se poradce zbavil. "Zpětně jsem ho odvolal ze všech funkcí," řekl jen. Dalík přitom žádnou oficiální funkci nemá.

Politici inspirují k humoru

Topolánek, kterému se před sedmi měsíci podařilo dovést ODS k volebnímu vítězství, ale stále ještě nedokázal přivést na svět stabilní vládu, se stává námětem řady vtipů. Před Vánoci s humorem přijal fakt, že se elektronickou poštou šíří parodie populární reklamy mobilního operátora. "Mohli jsme pro vás sestavit normální vládu. A krásnou... Ale my jsme řekli NE!" říká na fotomontáži Topolánek.

Terčem vtipu se v posledních týdnech stala také KDU-ČSL. Potom, co Jiří Čunek v jejím čele vystřídal Miroslava Kalouska, se podle některých komentářů rozdělila na Kalouskovu demokratickou unii a Čunkovu stranu lidovou.