Článek
Prodělanou mrtvici odhalila až magnetická rezonance, která byla ženě udělána při jedné z prvních návštěv v nemocnici. Ta ukázala krevní sraženiny v jejím mozečku, tedy v části mozku, která kontroluje rovnováhu.
Bohužel tento fakt konzultant z University Hospital Southampton NHS Trust, který výsledky vyšetření paní Woolové sděloval, přehlédl.
Že prodělala mrtvici, se tak dozvěděla až o rok později, kdy si na základě přetrvávajících potíží vyžádala své lékařské záznamy. Přesně tato diagnóza totiž byla zapsána u výsledků magnetické rezonance.
Kdyby se přitom diagnózu dozvěděla včas, mohla jí pomoci léčba, s ročním zpožděním už ale nezabrala. Paní Woolová tak trpí celou řadou potíží, které jí nedovolují vrátit se ani do zaměstnání.
„Od začátku nikdo mé potíže nebral vážně. Připadala jsem si jako hysterka, která si jen vymýšlí,” svěřila se Daily Mailu Kerri-Ann Woolová.
Většina lékařů totiž vůbec nepřipustila, že by v tak nízkém věku mohla mozkovou mrtvici prodělat.
„Cévní mozkové příhody se přitom běžně vyskytují u lidí všech věkových kategorií, rozhodně to tedy není záležitost jen starších lidí,” dodává Austin Willett, ředitel charitativní organizace Different Strokes, která podporuje nemocné s mrtvicí, kteří jsou mladší 65 let.