Hlavní obsah

Tajemství věčného mládí Madonny

16. 5. 2012, 12:08
Novinky, Dana Sokolová

Málokdo by hádal Madonně 53 let. Na svůj věk vypadá skutečně výborně. Ale jak i ona sama říká, za její vzhled nemohou ani tak plastičtí chirurgové, jako usilovná dřina v tělocvičně a pak i přísná makrobiotická strava, která podporuje růst bakterií ve střevě, díky čemuž si Madonna udržuje své vnitřnosti v téměř dokonalém stavu.

Foto: Profimedia.cz

Madonna

Článek

S makrobiotikou jí pomáhá osobní kuchař Mayumi Nishimura, který jí denně připravuje kombinace pochoutek ze zeleniny, luštěnin, mořských řas s misem, tempehu a sójou, které jí pomáhají pečovat o střevní mikroflóru.

Není pochyb o tom, že střevní bakterie, známé jako probiotika, podporují trávení a vstřebávání vitamínů, čímž tělo chrání před celou řadou onemocnění.

"Dieta, kterou se řídí Madonna, je velmi rozumná. Bakterie, které žijí v našich střevech, plní skutečně velmi důležitou funkci," vysvětluje pro Daily Mail lékař David Topping.

Foto: Jeff Haynes, Reuters

Madonna zpívala písničku Give Me All Your Luvin’ premiérově na letošním americkém SuperBowlu.

Kuchař Nishimura podává Madonně potraviny co nejméně upravované a do jídel nepřidává zbytečné přísady. Dříve se proslavil jako člověk, který vaří speciální jídla pro nemocné s rakovinou a lze ho tedy považovat za skutečného odborníka přes výživu.

Mezi nejoblíbenější jídla Madonny prý patří Miso polévka s mořskými řasami, mořské řasy hijiki podávané s mrkví a cibulí - ochucené sójovou omáčkou, či vařený oves k snídani.

"Když vyřadíte ze stravy živočišnou stravu, bílý cukr a kávu, pak už po deseti dnech zaznamenáte velkou změnu. Hned první dny, když jsem začala s touto dietou, jsem sama na sobě pociťovala, jak je moje hlava jasnější. Nyní se cítím skutečně lépe než před 20 lety," svěřuje se ve své kuchařce z roku 2010 Madonna.

Reklama

Související témata:

Související články

Děti slavných jsou skvělým byznysem

23. 7. 2010, 9:00

Čtyřletá černovlasá okatá dívenka se poněkud strojeně usmívá do objektivu. Obuli ji do ručně šitých minilodiček za tři tisíce dolarů, oblékli do růžových šatů...

Výběr článků