Hlavní obsah

Armani okouzlil Paříž záplavou volánků a lesku

30. 7. 2021, 11:40

Sedmaosmdesátiletý návrhář Giorgio Armani představil v rámci francouzského týdne módy svoji další kolekci Haute Couture s názvem Shine. A oslnivá podívaná to vskutku byla. Na mole nechyběly modelky ve velkých večerních róbách, které připomínaly roztažená křídla éterických motýlů. Podívejte se na kolekci v galerii.

Foto: Reuters

Přehlídka značky Armani

Článek

Přehlídka značky Giorgio Armani se konala před omezeným počtem diváků na území italského velvyslanectví v Paříži. Kolekci vévodily velké večerní šaty. Nechyběly pro Armaniho typické róby ze skládaného šifonu i jednoduché elegantní siluety. Alternativou k šatům byly trojdílné komplety složené z topu, vysokých kalhot do pasu a prodlouženého saka.

Celá kolekce se nesla ve znamení jemných pastelových tónů. Převažovaly odstíny růžové a modré, které se na několika modelech volně prolévaly a vytvářely tak tzv. ombré efekt. Kromě této specifické techniky šaty často zdobily drobné průzračné křišťály či barevné flitry.

Foto: Profimedia.cz

Přehlídka značky Armani

Sám Giorgio Armani se ve svých modelech inspiroval duhou a prolínáním jednotlivých barev. Výsledný efekt pak zajistil zejména výběr materiálů. Šaty byly často zpracované z hedvábné organzy, která jim dodala na lesku a plynulosti pohybu při chůzi.

Foto: Reuters

Přehlídka značky Armani

Haute Couture neboli v překladu vysoká krejčovina je francouzský mezinárodně používaný termín, který označuje na míru šité oblečení v Paříži pro určitého zákazníka. Při jeho výrobě jsou použité vysoce kvalitní a drahé látky a je šité rukou s extrémním důrazem na detail a zakončení. Od toho se pochopitelně odvíjí i cena, šplhá až na 200 000 eur (přes 5 milionů korun) za večerní vyšívané šaty.

Reklama

Související články

Móda na cesty podle značky Louis Vuitton

14. 7. 2021, 12:05

Značka Louis Vuitton uspořádala módní přehlídku na designovém mostě Ax Majeur nedaleko francouzského hlavního města. Kolekci cruise 2022 vévodila extravagance,...

Výběr článků