Článek
Její spánek tehdy trval asi 10-15 minut. Přestože bezprostředně poté neměla žádné potíže, následující den se již probudila s velkými bolestmi. Její oko bylo tak oteklé, že ho nedokázala otevřít, celý obličej jí zčervenal, na pokožce se objevily bílé puchýře a cítila intenzivní pálení, jako by jí hořela kůže.
Podle lékaře se skutečně jednalo o otravu sluncem, tedy alergii na slunce, i když předtím použila opalovací krém s SPF 30. (Někdy však i látka obsažená v opalovacím přípravku může být spouštěčem alergické reakce.) Při otravě navíc došlo k oslabení imunitního systému a rozvinutí pásového oparu - virové, bolestivé a svědivé vyrážky způsobené reaktivací viru planých neštovic, jenž zůstává po prodělání neštovic „spící“ v nervových buňkách.
Lékaři ženě předepsali antivirotika, mastičku a oční kapky. Po dvou týdnech na kontrole dostala ještě antibiotika. Přestože celé dva týdny zůstala doma a nosila sluneční brýle nebo zatahovala závěsy, její oči byly stále velmi citlivé na světlo. Situace není o moc lepší ani nyní, tedy dva měsíce po události. Jean má pořád puchýře pod obočím, zanícené čelo a i přes léky na zklidnění bolesti, oční kapky a noční krém na zklidnění trpí stále nesnesitelnými bolestmi.
Přestože ji lékaři ujistili, že se její stav nakonec zlepší a zcela se uzdraví, chtěla by varovat i ostatní před dopady slunečního záření. Ne vždy musí jít jen o spálenou pokožku či úpal a úžeh. Zejména u citlivých lidí se mohou objevit sluneční alergie, a to i po krátkém vystavení slunci. Výrazně pak mohou znepříjemnit nejen den, ale i celé léto.