Hlavní obsah

Jenom povinné očkování nám vrátí svobodu, vyzývá bavorský premiér

27. 11. 2021, 18:37

Bavorský premiér Markus Söder požaduje, aby celé Německo co nejrychleji zavedlo všeobecnou povinnost očkování proti covidu. „Potřebujeme účinnou celonárodní strategii, která by omezila šíření nákazy,“ zdůraznil v pátek Söder v Rosenheimu. Nejlépe by podle něj bylo, kdyby očkovací povinnost začala platit už 1. ledna.

Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Bavorský premiér Markus Söder

Článek

„Povinné očkování neporušuje právo na svobodu - ba co víc, je předpokladem pro to, abychom si naši svobodu získali zpět," napsal už v úterním vydání listu Frankfurter Allgemeine Zeitung společně s politikem Winfriedem Kretschmannem z Bádenska-Württemberska.

Söder svým výrokem reagoval na nebezpečí nové jihoafrické varianty koronaviru i na aktuální údaje o vývoji pandemie v SRN. V pátek ohlásilo 83milionové Německo nový rekord v počtu nově nakažených za posledních 24 hodin – 76 414. V mnoha nemocnicích jsou už plně obsazena lůžka intenzivní péče.

Kancléřka Angela Merkelová proto včera vyzvala k omezení kontaktů s tím, že nynější situaci považuje za „velmi vážnou“. Saský premiér Michael Kretschmer, jehož spolková země je nejpostiženější oblastí SRN, naléhal na urychlené uspořádání konference předsedů zemských vlád s kancléřkou o dalších karanténních opatřeních.

Máme přes 100 procent naočkovaných, hlásí Sao Paolo

Křesťanskodemokratická unie (CDU) Merkelové kvůli rychlému šíření koronaviru zrušila svůj sjezd plánovaný na 21. a 22. ledna do Hannoveru. Namísto něj se uskuteční pouze jednodenní jednání 22. ledna online. Svůj sjezd plánovaný na 11. prosince zrušila také opoziční Alternativa pro Německo (AfD) s tím, že termín se přesune na příští rok.

Reklama

Související témata:

Výběr článků