Hlavní obsah

Jak z francouzské komedie: Muž uprchl z věznice schovaný v zavazadle propouštěného spoluvězně

1:21
1:21

Poslechněte si tento článek

Z věznice poblíž Lyonu na jihovýchodě Francie utekl trestanec, jenž nejspíš využil spoluvězňova propuštění a ukryl se v jeho zavazadle. Muže, který už se těšil na pobyt na svobodě, nyní vyšetřuje speciální oddělení boje proti organizovanému zločinu.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační obrázek

Článek

Dvacetiletý vězeň utekl z věznice Corbas nedaleko francouzského Lyonu, informoval list Le Figaro. Podle něj vedení věznice uvedlo, že mladík se schoval do tašky propouštěného a tak se dostal ven.

Muž si v době útěku odpykával několik trestů a je také vyšetřován v případu spojeném s organizovaným zločinem.

Podle lyonské prokuratury byla zahájena vyšetřování jak ze strany vězeňské služby, tak i soudní (pro podezření na organizovaný útěk). Zároveň byl na muže vydán příkaz k zadržení v rámci soudního vyšetřování organizovaného zločinu.

V rámci incidentu bylo také zahájeno interní vyšetřování, které má plně objasnit okolnosti útěku. Podle vězeňské správy byli bezpečnostní složky i státní zástupci okamžitě informováni a budou přijata veškerá potřebná disciplinární opatření.

Minulý měsíc vyjádřila Lyonská advokátní komora znepokojení nad přeplněním věznice Lyon-Corbas. K 1. květnu 2025 bylo ve věznici, která má kapacitu 678 míst, zadržováno přibližně 1200 osob.

Výběr článků

Načítám