Fotbalisté Argentiny jsou mistry světa

Dauhá
Aktualizováno

Novými mistry světa jsou fotbalisté Argentiny, kteří ve finále katarského šampionátu porazili Francii 4:3 po penaltách. Vítězství Jihoameričanů řídil dvěma góly a asistencí útočník Lionel Messi. Argentina slaví třetí titul mistrů světa v historii.

Fotbalisté Argentiny se radují z gólu ve finále mistrovství světa.

Argentina po proměněné Messiho penaltě a trefě Di Maríi vedla už po prvním poločase 2:0 a zápas měla pod kontrolou až do poslední desetiminutovky. Mezi 80. až 83. minutou se dvakrát trefila francouzská hvězda Kylian Mbappé (jednou z penalty), jenž poslal zápas do prodloužení.

V infarktovém nastavení se nejprve ve 109. minutě prosadil znovu Messi, ale ve 118. minutě srovnal podruhé z penalty Mbappé. V penaltovém rozstřelu zaváhali dva francouzští střelci Coman a Tchouameni, zatímco Argentina byla stoprocentní.