Hlavní obsah

Ve Francii rozbili gang rumunských kapsářů, kryl je strážný ve Versailles

4. 9. 2015, 6:18 – Paříž

Skupina zlodějů spolupracující s ochrankou turistických atrakcí skončila ve čtvrtek u pařížského soudu. Gang 16 zlodějů rumunského původu čelí obvinění, že okrádal turisty na nejnavštěvovanějších místech francouzské metropole. Podle listu The Daily Telegraph mezi nimi figuruje i žena známá pod přezdívkou „královna zlodějů”.

Foto: Charles Platiau, Reuters

Francouzská policie v akci

Článek

Podle žalobců se zloději převlékali za zahraniční turisty a předstírali, že na atraktivních místech jako Eiffelova věž, Louvre či Versailles fotí selfies. Když takto odpoutali pozornost od své skutečné činnosti, vykrádali turistům kapsy.

Podle policie pracovali po trojicích, přičemž jeden byl vždy hlasitým a nápadným „turistou” v krátkých kalhotách, další pozoroval okolí a třetí měl na starosti obsah kapes.

Spolu se skupinou je obviněn i člen ochranky zámku ve Versailles. Ten přiznal, že za úplatek 10 000 eur (270 000 korun) slíbil, že se při jejich akci „bude dívat jinam”.

Kvůli častým krádežím před dvěma lety vstoupil personál muzeí v Louvru do stávky a požadoval zvýšenou policejní přítomnost. V době největší aktivity skupiny registrovali v srpnu 2012 celkem 138 kapesních krádeží za měsíc s celkovou škodou 138 000 eur (3,7 miliónu korun).

Reklama

Výběr článků